Wybierasz się do Hurghady i chciałbyś spróbować pozahotelowego jedzenia? Zastanawiasz się jakie restauracje w Hurghadzie warto odwiedzić? Gdzie można spróbować egipskich potraw, a gdzie są najlepsze owoce morza? Sprawdź które restauracje są najczęściej polecane i co warto tam zamówić.

Lista restauracji, kawiarni i miejsc, gdzie można dobrze zjeść w Hurghadzie:

 1. Dar Darak  – niedaleko hotelu Seagull w centrum Hurghady z egipskimi potrawami
 2. El Halaka – restuaracja rybna naprzeciwko targu rybnego, obok meczetu El Mina
 3. Targ rybny – na miejscu przyrządzane są ryby i owoce morza
 4. Koshary El Iskandarany
 5. Boska
 6. Granada – z pięknym widokiem na morze i miasto
 7. Kostalita
 8. Moby Dick – jeśli chcecie spróbować steki z wielbłąda to właśnie tu
 9. Gad – egipski take away, który niechętnie tu dodaję, bo ja osobiście fanką nie jestem, ale to sieciówka, więc w wielu miejscach można do niej trawić, no i jakby nie patrzeć egipskie jedzenie serwują … ;)

El Dar Darak

Restauracja El Dar Darak, znana w Hurghadzie pod nazwą Hagga, jest miejscem, gdzie można posmakować prawdziwych egipskich przysmaków. Znajduje się w bocznej uliczce przy Sheraton Street, niedaleko hoteli Seagull, Minamark, Regina i La Pacha.

Co warto tutaj zjeść?

Przede wszystkim kebab i koftę, czyli mięso wołowe z grila. Kebab to kawałki mięsa, natomiast kofta to podłużne kotlety z mięsa mielonego. Ciekawą potrawą są też gołębie nadziewane kaszą lub ryżem.

Do zup, które możesz tutaj posmakować należą:

 • moloheya – rosołowa zupa z juty
 • atz – zupa – krem z soczewicy
 • lasana asfur – ptasie języczki
 • kawara – zupa z krowich nóg

Ja osobiście uwielbiam tahinę (sos sezamowy), babę ghanoun i mesaa (taka egipska musaka).

Koshary El Iskandarany

Koszari to potrawa z ryżu z makaronem, soczewicą, ciecierzycą, sosem pomidorowym oraz smażoną cebulą. Podawana zwykle z egipskimi kiszonkami (torszi) oraz chipsami z chleba. Zaskakująco smaczna i niesamowicie tania!

Granada

Granada to restauracja z pięknym widokiem na morze znajdująca się na Old Sheraton. Ceny tam są dość wysokie jak na Egipt, ale jedzenie jest naprawdę smaczne a atmosfera wspaniała.

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz