• Post category:Polka w Egipcie
 • Post comments:0 Komentarzy
 • Post last modified:5 lutego, 2022
 • Reading time:7 mins read

Od kilku tygodni mieliśmy problem ze znalezieniem takiego miejsca, w którym oferowane dania aż się proszą o zjedzenie. Na liście restauracji, z których nie wychodzi się rozczarowanym, spłukanym i na dodatek głodnym, pozostał Bulls przy Dream Beach i restauracja w Bowling Hurghada. Tymczasowo zamknięta była rybna Caboria na Kawther, a słynna w Hurghadzie Hagga straciła jakby cały urok. Podobnie zresztą jak nasza sprawdzona Omm Yassin sprzedająca egipskie potrawy home made zaraz po przeciwnej stronie ulicy.

Po kilkakrotnym zamówieniu jedzenia, którego autentycznie nawet nie miałam ochoty jeść, a łasuch jestem wielki, postanowiłam:

1. poszukać nowych i odświeżyć znane miejsca, gdzie można dobrze zjeść w Hurghadzie

2. podzielić się zdobytymi doświadczeniami, abyście i Wy, będąc w Hurghadzie, wiedzieli gdzie warto pójść nie tylko by z głodu nie umrzeć, ale i móc delektować się wspaniałym smakiem.

Zaczęłam od pytania znajomych i nieznajomych, którą restaurację / take away/ homemade food warto wypróbować. Najbardziej polecana kobieta, niestety nie zachwyciła żadnego z członków naszej rodziny. Pomimo wyższej niż zwykle ceny i, co za tym idzie, mojej ekscytacji na samą myśl, jak ten egipski posiłek będzie wyglądał, ani moloheja, ani kebab hallah, ani uwielbiane przeze mnie mousaqa, nie zrobiło na nas wrażenia.

Zaraz przed dostawą, mojemu synowi wręczono przez płot ulotkę nowootwartej syryjskiej restauracji. I dzięki hand made huśtawce, z której sześciolatek rzadko schodzi, słabo rozrośniętym drzewkom, które powinny zasłaniać podwórko, kawałkowi papieru, a przede wszystkim, syryjskim uchodźcom, których w Polsce nie chcecie, odkryłam niesamowite miejsce! Idealne na pierwszy wpis o restauracjach w Hurghadzie, w których naprawdę można dobrze zjeść.

Lista restauracji, kawiarni i miejsc, gdzie można dobrze zjeść w Hurghadzie:

 1. Dar Darak  – niedaleko hotelu Seagull w centrum Hurghady
 2. El Halaka – restuaracja rybna naprzeciwko targu rybnego, obok meczetu El Mina
 3. Targ rybny – na miejscu przyrządzane są ryby i owoce morza (np 0.5kg krewetek za 5$)
 4. Koshary El Iskandarany
 5. Boska
 6. Granada
 7. Kostalita
 8. Moby Dick – jeśli chcecie spróbować steki z wielbłąda to właśnie tu
 9. Gad – egipski take away, który niechętnie tu dodaję, bo ja osobiście fanką nie jestem, ale to sieciówka, więc w wielu miejscach można do niej trawić, no i jakby nie patrzeć egipskie jedzenie serwują … 😉

El Dar Darak

Restauracja El Dar Darak, znana w Hurghadzie pod nazwą Hagga, jest miejscem, gdzie można posmakować prawdziwych egipskich przysmaków. Znajduje się w bocznej uliczce przy Sheraton Street, niedaleko hoteli Seagull, Minamark, Regina i La Pacha.

Co warto tutaj zjeść?

Przede wszystkim kebab i koftę, czyli mięso wołowe z grila. Kebab to kawałki mięsa, natomiast kofta to podłużne kotlety z mięsa mielonego. Ciekawą potrawą są też gołębie nadziewane kaszą lub ryżem.

Do zup, które możesz tutaj posmakować należą:

 • moloheya – rosołowa zupa z juty
 • atz – zupa – krem z soczewicy
 • lasana asfur – ptasie języczki
 • kawara – zupa z krowich nóg

Ja osobiście uwielbiam tahinę (sos sezamowy), babę ghanoun i mesaa (taka egipska musaka).

Koshary El Iskandarany

Koszari to potrawa z ryżu z makaronem, soczewicą, ciecierzycą, sosem pomidorowym oraz smażoną cebulą. Podawana zwykle z egipskimi kiszonkami (torszi) oraz chipsami z chleba. Zaskakująco smaczna i niesamowicie tania!

Granada

Granada to restauracja z pięknym widokiem na morze znajdująca się na Old Sheraton. Ceny tam są dość wysokie jak na Egipt.

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Dodaj komentarz