Jacy są Egipcjanie

Moi Egipcjanie są przede wszystkim pomocni, przyjacielscy, uśmiechnięci i pogodni. Zwykle bardzo łatwo przychodzi im zaakceptowanie tego co zostaje im dane i są pogodzeni z losem. Rzadko się śpieszą. Zawsze na wszystko mają czas. Nawet gdy są spóźnieni. Zdecydowanie nie są punktualni. Są też bardzo głośni i dużo gestykulują.

Jak Egipcjanie traktują kobiety

Myślę, że w dużej mierze tak, jak sobie kobiety na to pozwolą. Zdecydowanie trzeba wyznaczać im jasne granice. To, co w Europie uchodzi za zupełnie normalne zachowanie, tutaj często jest traktowane jako zachęta do flirtu. Długotrwały kontakt wzrokowy, uśmiech, podanie ręki, czy siadanie obok kierowcy, jak pisałam w poście o egipskich taksówkach, mogą być odebrane jako zainteresowanie bliższym kontaktem.

Moi Egipcjanie szanują kobiety, które szanują siebie. Są troskliwi. Czasem do przesady. Dbają by potrzeby kobiet były zaspokojone.  Nie uważają, że miejsce każdej kobiety jest w kuchni, albo przy dzieciach. Bez żadnych problemów oddają swoje interesy w ręce kobiety.

Często zapewniają mnie, że jestem dla nich jak siostra, więc jeśli czegokolwiek potrzebuję, powinnam bez ogródek im o tym powiedzieć. Ale właśnie trochę to jest tak, że zakładają, że jak zostaję sama na dłużej to są mi to winni i powinni się mną zaopiekować. Myślą, że będę tej pomocy rzeczywiście potrzebować.

Dlaczego Egipcjanie lubią Polki

A czy Polek można nie lubić ? 😀 Przecież wiadomo powszechnie, że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny 😉

Myślę, że wizualnie podoba się Egipcjanom nasza jasna skóra, a często również jasne, miękkie włosy. Mojego byłego męża ponoć to właśnie urzekło.

Polki zwykle nie wymagają od potencjalnych kandydatów na męża złota, mieszkania, czy samochodu, więc pod tym względem jesteśmy bardziej dostępne. Jak już się zakochamy na zabój, to raczej status materialny, a często też i stan cywilny wybranka, spychany jest na dalszy tor.

Akurat jeśli chodzi o kasę, to rzeczywiście uważam, że zamożność drugiej osoby nie powinna być czynnikiem decydującym o tym,  czy powinniśmy z kimś być czy nie. Ale jeśli facet ma już żonę, to jednak lepiej znaleźć innego. Obawiam się, że „szczęście” budowane na rozpadzie czyjegoś związku nie potrwa długo, i odbije nam się podwójnie.

Żeby nie było, że tylko o urodę i „dostępność” chodzi, Egipcjanie zwracają też uwagę na to, że Polki (czy w ogóle Europejki), mają interesujące osobowości, otwarte umysły. Że nie myślą tylko o mahshi i moloheji.

Warto też wspomnieć o tym, że Polki są dla Egipcjan szansą na wyrwanie się z Egiptu i otrzymanie wizy Schengen. Niestety wciąż jest to nadużywane i zdarzają się sytuacje gdy mężczyźni z Egiptu rozkochują w sobie Polkę tylko po to by móc wyjechać do Europy.

Jak podrywają Egipcjanie

Egipcjanie, gdy chcą poderwać kobietę są bardzo czuli, romantyczni, prawią dużo komplementów. Zwykle mówią to, co ich zdaniem kobieta chce usłyszeć. Szybko wyznają miłość i proponują małżeństwo. W Egipcie kontakty pozamałżeńskie są utrudnione. Nielegalne jest nawet przebywanie we dwójkę w jednym mieszkaniu jeśli nie macie chociażby kontraktu orfi.

Egipcjanie często sprawiają, że kobieta odzyskuje wiarę w siebie. Zaczyna znów czuć się piękna, spełniona. Dlatego tak często kobiety decydują się na zostawienie całego swojego życia i budowanie nowego związku z Egipcjaninem. Często po trupach, zapominając o swoich mężach, dzieciach, czy obecnej żonie wybranka.

Jacy są Egipcjanie w łóżku

Jedną z fraz na którą ten blog jest najczęściej wyszukiwany, jest właśnie „jacy są Egipcjanie w łóżku”. Pojęcia nie mam dlaczego google uważa, że ja to wiem. Niestety w tym temacie nie pomogę za bardzo, bo przy ponad 90 mln narodzie, z którego około 30 mln to mężczyźni w wieku produkcyjnym, byłam tylko z jednym Egipcjaninem. Ale może czytelniczki anonimowo podzielą się w komentarzach swoimi doświadczeniami, by zaspokoić ciekawość innych kobiet 😀

WAŻNE

Wszyscy „moi Egipcjanie” to Egipcjanie, których poznałam, mężczyźni, spotykani każdego dnia od siedmiu lat spędzonych w Hurghadzie. Nie oceniam całej populacji, tylko tę część, z którą miałam okazję nawiązać jakiekolwiek kontakty. Z pewnością każda/ każdy z Was ma inne doświadczenia, którymi zachęcam do podzielenia się w komentarzach.

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Ten post ma 6 komentarzy

 1. niki

  No może niektóre z Was zaskoczę, ale mój egipski mąż w porównaniu do polskiego męża to jak wróbelek do sępa 🙂 no ale cóż, trzeba spróbować wszystkiego 🙂

 2. Marta

  Hmm, myślę, że mity o tym że egipscy mężczyźni są dobrymi kochankami to…to tylko mity.
  Jak facet, który nie ma kontaktu z kobietą, nie obcuje z nią codziennie, nie ma doświadczenia, nie uczy się sexu, tak sexu trzeba się nauczyć i wiedzieć co sprawia kobiecie przyjemność jest dobrym “kochankiem “? Zdecydowanie i wiem to z doświadczenia, że niestety daleko im do facetów z Europy. Jak we wszystkim praktyka czyni mistrza, tu u nich z tym jest cieniutko.

 3. Kinga

  Mam porównanie Polaka i Egipcjanina i mogę powiedzieć, że egipski facet był o wiele lepszy jako „kochanek”, nastawiony na to aby kobiecie było dobrze.

 4. Mona

  Mój najlepszy kochanek w życiu to Egipcjanin, ale nasza gra wstępna trwała 9 lat! Bo tyle się znaliśmy przez internet. Nie był to jednak przeciętny chłopak, tylko świetnie wykształcony, podróżujący do Stanów i mieszkający obecnie w Europie.Egipcjanie mają stanowczo to coś, byłam też z innym i to prawda że zadowolenie kobiety to dla nich priorytet.

  1. Stefan

   drogie Panie troche szacunku do siebie tak ogólnie … i nie jest tak wspaniale jak niektóre Panie opisują . bardzo często najzwyczajniej wykorzystują zagubioną kobiete w małym czy większym kryzysie , brną do końca w kłamstwie i oszustwie , nawet jak się im zwraca uwagę i prosi żeby odszedł i dał spokój , nie zwracają uwagi że kobieta od 10lat ma Rodzine Męża czy Dzieci , taka ich mentalność i wpajanie od małego . coś mogę o tym powiedzieć . wiele rzeczy dzieje sie na moich oczach do tej pory … jak w serialu fantastycznym brazylijskim czy arabskim tylko bez happy end puki co … wiem że to każdego indywidualne podejście , ale jakaś zdrowa etyka musi być na tym świecie !!!

 5. Nono

  Poznalam EDgipcjanina na fb z Aleksandrii ., na poczatku motyle aleduzo mowil o milosci i o tym ze chce byc ze mna na zawsze , planowal ze sie spotkamy itd ..ale poczulam ze zaczynam sie zakochiwac i zerwalam z nim ..juz na drugi dzien tego zalowalam .., tesknie , cierpie , omn nie czyta moich wiadomosci i wyrzycil mnie ze znajomych . Czy mam jakas szanse go odzyskac ? To moj pierwszy kontakt z facetem ktotry byl wychowany w innej kulturze . Prosze powiedzcie co robic ?

Dodaj komentarz