Kobiety wybierające się na wakacje do Egiptu często spotykają się z wieloma ostrzeżeniami. Znajomi i rodzina niejednokrotnie starają się odwieść je od pomysłu spędzania urlopu w tym arabskim kraju, zwłaszcza samotnie, albo w gronie wyłącznie damskim.

Moim zdaniem wakacje w Egipcie w kobiecym gronie wcale nie są kiepskim planem na urlop. Warto jednak poznać kilka zasad, kierowanie się którymi, uprzyjemni nam nasz pobyt.

Strój kobiety w Egipcie

Kobieta w Egipcie musi zakrywać włosy, nogi, ramiona… – MIT

Kobieta na wakacjach w Egipcie może spokojnie korzystać z wspaniałego słońca. Wcale nie musi zakrywać każdego kawałka swego ciała. Ale wychodząc na miasto warto ubrać się skromnie. Zwłaszcza jeśli nie jest się zainteresowaną flirtem ze sprzedawcami z okolicznych sklepików. Nie chodzi o szczelne zakrywanie całej siebie, ale np. o nie zakładanie prześwitujących elementów garderoby, hot shortów odsłaniających pośladki, czy bardzo wydekoltowanych bluzek.

Wyjście z hotelu

Kobieta nie powinna sama wychodzić z hotelu – MIT

Kobieta, czy kobiety, jak najbardziej mogą same wychodzić z hotelu. Oczywiście, tak jak w każdym innym kraju, warto zachować zdrowy rozsądek i nie wchodzić w ciemne, opuszczone uliczki czy zaułki. Ale spokojnie można przejść się po okolicznych sklepach, wybrać się na spacer, czy odwiedzić pobliskie restauracje. Warto też pamiętać o odpowiednim stroju (powyższy paragraf)

Kobieta nie powinna siedzieć z przodu w taksówce – PRAWDA

Jazda taksówką, nawet jeśli kobieta jedzie sama, nie jest niebezpieczna. Warto jednak pamiętać by nie zajmować miejsca z przodu. Dla wielu taksówkarzy jest to zachęta do flirtu. Nie znaczy to jednak, że jakby któraś z Pań usiadła z przodu na pewno stała by jej się krzywda. Ale jeśli chcemy uniknąć nieporozumień, lepiej zająć miejsce z tyłu. Zdecydowanie o wiele lepiej wybrać taksówkę zamówioną telefonicznie niż złapaną z ulicy. Pisałam już o tym w poście Taxi Hurghada.

Egipscy lovelasi

Egipcjanie uwodzą turystki – PRAWDA

Rzeczywiście turystki są zwykle smakowitym kąskiem dla Egipcjan. Przede wszystkim są dużo bardziej dostępne niż Egipcjanki. Ale niestety często są też okazją do uzyskania wizy do Europy czy drogich prezentów. Warto więc nie ulegać zupełnie urokowi nowo-poznanego Egipcjanina. Rozsądnie zastanowić się czy rzeczywiście jest nami zainteresowany. Egipcjanie są bardzo wylewni w uczuciach. Jeśli kelner czy chłopak z animacji podczas kilkudniowego pobytu zadeklaruje Wam dozgonną miłość, warto być świadomym, że już w dzień Waszego wylotu może tymi samymi uczuciami darzyć dziewczynę z nowego „turnusu”.

Kobiet, które przylatują z mężami, Egipcjanie nie zaczepiają – MIT

Zamężne Europejki są zaczepiane rzadziej. Zwłaszcza jeśli nie wykazują zainteresowania Egipcjanami, i wyglądają na szczęśliwe w związku. Nie znaczy to jednak, że nie budzą zainteresowania. Wynika to niestety z tego, że mężatki przebywające na wakacjach w Egipcie lubią się czasami zabawić z lokalnymi mężczyznami. Sama byłam  świadkiem sytuacji, w której kobieta odmówiła wyjścia na miasto z Egipcjaninem tylko dlatego, że teściowie „pilnowali jej” podczas wakacji w Hurghadzie.

Podsumowując :

Czy kobieta może wybrać się samotnie na wakacje do Egiptu? TAK

Mieszkam w Egipcie już prawie 8 lat. Na co dzień mam kontakt z turystkami. W hotelach w Hurghadzie też bywałam sama, bez męża czy dzieci. I powiem szczerze, że moim zdaniem naprawdę nie ma się czego obawiać, choć warto zachować zdrowy rozsądek. Lepiej zawsze wyjść na gburowatą Europejkę niż zalotnym uśmiechem zachęcić Egipcjanina do dalszych kroków.

Pamiętajcie kochane, że w Egipcie kobiety są bardzo niedostępne. Przelotny uśmiech, czy dłuższy kontakt wzrokowy, są często sygnałem zainteresowania. A Egipcjanie nie poddają się łatwo. Znalezienie partnerki nie jest tutaj wcale proste, a tym bardziej trafienie na kobietę, która bez ślubu pójdzie z mężczyzna do łóżka czy zapewni wizę do Europy…

Jeśli wybierając się same do Hurghady chciałybyście popłynąć na rejs czy zwiedzić miasto, zawsze możecie do mnie napisać. Współpracuję na codzień z biurem El Sahel Travel – wycieczki fakultatywne z Hurghady. Osobiście jeździłam na wspomniane wycieczki przez wiele lat. Niestety teraz sytuacja nie pozwala mi być na wycieczkach osobiście, ale zawsze jesteście pod opieką wspaniałych przewodników.

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Flowers

  To już wiadomo dlaczego większość z nich jest uzależniona od masturbacji. Europejki uśmiechem czy życzliwością starają się po prostu być grzeczne bo tak większość z nas jest wychowana. Niestety tam o zasadach takiego wychowania trzeba zapomnieć.

  1. Żona Egipcjanina

   A rzeczywiście jest większość z nich uzależniona od masturbacji?
   O zasadach dobrego wychowania wszędzie dobrze jest pamiętać. Można powiedzieć „dziękuję” zamiast uśmiechać się na prawo i lewo 😉 Muszę przyznać, że ja miałam z tym największy problem jeszcze kiedyś. Bo z natury lubię się uśmiechać do ludzi. Ale jak o tym napisałam gdzieś na blogu, to jedna z czytelniczek skomentowała, że w Polsce jakbym się tak uśmiechała do wszystkich to wzięliby mnie za wariatkę. Teraz już nie mam tego problemu, bo tyle lat tu mieszkam, że chyba „czuję”, kiedy się mogę uśmiechnąć i robię to notorycznie…

   1. Flowers

    Proszę zapytać męża najlepiej o to uzależnienie choć mężczyźni nie lubią o tym rozmawiać. Ja nie mówię o uśmiechniu na prawo i lewo oczywiście bo to jest przesada w drugą stronę ale nawet w trakcie mówienia dziękuję z natury ludzie krzywią usta w uśmiech.

 2. confetti

  Co tu dużo gadać. Egipcjanki są obrzezane i nie mają ani pociągu do seksu ani żadnej przyjemności z seksu. Leżą jak kłody i czekają aż mąż odwali swoją robotę. I jak tu się dziwić, że ociągają ich kobiet innych nacji, które inaczej podchodzą i czują seks?

 3. Kasia

  Niestety to może być prawda.
  Miałam nieprzyjemnosc być świadkiem takiego zachowania Egipcjanina. Niesmak pozostal.
  A tylko szłam z synem na spacer.

 4. lala

  Hmmm z tym, że egipcjanki są takie świętobliwe polemizowałabym. Przez jakiś czas utrzymywałam kontakt z egipcjaninem i on mi opowiadał że one wcale nie są niedostępne i trudne.Mało tego, takich kobiet łatwych jest tam cała masa, nawet potrafią być łatwiejsze niż nie jedna europejka. Egipcjanin z którym utrzymywałam kontakt też był lovelasem i miał romanse z mężatkami egipcjankami do czego przyznawał się po czasie. Na szczęście zerwałam z nim kontakt, bo z każdym tygodniem i miesiącem obrzydzał mi siebie uraczając różnymi romansikami które wychodziły zawsze na jaw, bo kłamczuch z niego był kiepski.

 5. lala

  Zwykły uśmiech czy jakakolwiek reakcja u nas w Europie jest odbierana normalnie, natomiast w rozumowaniu egipcjan jest odbierana jako pozwolenie na adorowanie i poczynienie drugiego kroku. Tak mi tłumaczył pewien egipcjanin. Mówił że odwzajemnienie uśmiechu to jest jak chęć nawiązania relacji, flirtu…że jesteś zainteresowana tym facetem itd.

 6. Willa

  Mieszkam w Polsce, jestem Polką.

  Araby Na uśmiech odbierają jako zainteresowanie jego osoba.

  A gdybym tak wyprosiła go np. Ze sklepu w którym pracuje? Bo czuję się osaczona, i martwi mnie jego nachodzenie. Gdybym powiedziała mu że gdy mnie będzie nachodził to pójdę na policję zgłosić.
  Czy wtedy by się odczepił? Dał sobie spokój, czy byłoby gorzej?

  1. Żona Egipcjanina

   A co sprawia, że czujesz się przez niego osaczona?

Dodaj komentarz