Wielokrotnie pytaliście mnie o prom z Hurghady do Sharm el Sheikh. Sama byłam bardzo zainteresowana tematem, gdy moja przyjaciółka z dzieciństwa przyleciała na tygodniowe wakacje w Szarm 4 lata temu. Niestety przez ten cały czas, o promie dużo się mówiło, dużo słyszało, nikt jednak na dobrą sprawę promu nie widział i nim nie płynął. Na szczęście prom Hurghada – Sharm el Sheikh ponownie działa!

Aktualizacja 28.01.2022
Prom nie kursuje.

Kursy odbywają się trzy razy w tygodniu – w niedziele, wtorki i czwartki. W ofercie są zarówno bilety w jedną stronę, jak i w dwie. Czas trwania kursu to około dwie i pół godziny. Koszt jest spory, ale Red Sea Bulletin offeruje zniżkę. Więcej informacji na temat promocji znajdziecie na La Pespes Fast Ferry – Hurghada / Sharm el Sheikh .

Bilety dla Egipcjan i rezydentów z ważną wizą

dla dziecka poniżej 12 roku życia*dla osoby dorosłej
w jedną stroną250 LE350 LE
w dwie strony450 LE630 LE

Bilety dla turystów

dla dziecka poniżej 12 roku życia*dla osoby dorosłej
w jedną stroną$30$40
w dwie strony$50$70

*Niemowlęta (do 1 roku życia) nie potrzebują biletu.

Cena biletu nie zawiera żadnych dodatkowych usług, posiłków czy napoi, a na pokład nie można wnosić własnego prowiantu. Niestety nie można też podróżować ze zwierzętami. Na promie nie ma miejsca na pojazdy, w tym rowery i motocykle.

Warto wiedzieć, że zakupione bilety są imienne i nie mogą być wykorzystane przez inne osoby. Do 48 godzin przed rejsem możliwe jest anulowanie biletu za 20% ceny. Na miejscu trzeba być obecnym 90 minut przed rejsem. Następuje sprawdzanie dokumentów. Wszystkie dane na bilecie muszą zgadzać się z dokumentami by móc wsiąść na prom.

Dane kontaktowe:

Hurghada

Highjet Bus Station and Mall
Adres: Sakala, Aka Square, Hurghada
Tel: +201210142000 – +201065757889


Sharm El Sheikh

Highjet – El Salam Office
Address: El Salam Road, Next to Ragab Sons Market. Neraby: the Old Market
Tel: +201210144000
Adres: El Salam Road, inside Wataneya Gas Station
Tel: +201224495592

Aktualizacja 18.07.2019

Prom niestety nie działa obecnie.

Jeżeli interesuje Was transfer z lotniska w Sharm el Sheikh do hotelu można zapoznać się z ofertą Sharm Transfers – Sharm El Sheikh Airport Transfers.

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Klaudia

    Witam! Właśnie się zanastawiam jak to jest z tym promem? Potrzeba jakas dodatkowa wiza? Można przepłynąć promem bez samochodu?

Dodaj komentarz