Wielu turystów wybierając się na wakacje w Hurghadzie rozważa zakup wycieczek fakultatywnych. Mogą to być wycieczki z Hurghady do Kairu czy Luksoru, rejsy morskie czy pustynne safari. Oferta jest dość bogata dla każdego, kto chciałby spędzić czas inaczej niż tylko opalając się na hotelowej plaży czy pluskając w hotelowym basenie. Te osoby stają przed wyborem z kim wybrać się na takie wycieczki. Jak wybrać właściwą firmę czy osobę?

Opinie, program i cena wycieczki oraz zainteresowanie klientem

  1. Przede wszystkim warto zapytać turystów, którzy korzystali już z wybranych usług danej firmy. Najlepszym wyznacznikiem jakości są opinie klientów, którzy na wybranych wycieczkach już byli. Warto zajrzeć na opinie wystawiane w tripadvisor czy google business, zwłaszcza od lokalnych przewodników, czyli osób, które wystawiają opinie różnym firmom, bo niektóre biura niestety same też wystawiają sobie opinie z różnych kont. Każdy z nas – oferujący wycieczki z Hurghady – będzie zachwalał swoje usługi. Są to jednak nasze subiektywne oceny bądź marketingowe chwyty. Dla tych którzy chcą sprzedać konkretną wycieczkę nawet piasek będzie lepszej jakości w danym miejscu.
  2. Zapoznać się dokładnie z programem wycieczki. Dla przykładu częstym problemem były wycieczki na wyspę Giftun. Różniące się znacznie ceną i jakością : wycieczka na sam Giftun – niezagospodarowaną część wyspy – oraz wycieczka na Paradise, czy na Orange Bay- części wyspy Giftun na której są parasole, restauracja i toalety. Niestety zdarzało się, że turyści płacili za rejs na Paradise, a docelowo płynęli na plażę Giftun, nieświadomi, że samo zobaczenie napisu „Paradise” na wyspie, to nie jest wycieczka na Paradise, bo na tę część wyspy z parasolami czy matami nie będą mogli nawet wejść. Podobnie sytuacja wygląda z wycieczką do Luksoru – są 3 opcje tej wycieczki – z Doliną Królów (najdroższa), z Doliną Królowych (tańsza), i opcja pozbawiona starożytnych grobowców (najtańsza).
  3. Po zapoznaniu się z programem porównać ceny. Nie zawsze niższa cena oznacza niższą jakość, choć tak też bywa. Wycieczki sprzedawane przez rezydentów są zwykle o wiele droższe od wycieczek oferowanych przez lokalne biura (bywają nawet o 100% droższe). Co nie oznacza, że lokalne biura zapewniają gorszą jakość. Wręcz przeciwnie często wycieczki z lokalnych biur są lepsze niż te kupione od rezydenta.
    Wśród lokalnych biur bywa już z tym różnie. Czasem rzeczywiście niższa cena odpowiada niższej jakości.
  4. Porozmawiać na spokojnie z przedstawicielami danej firmy . Często to właśnie ta osoba będzie z Wami podczas wycieczki. Dlatego jeśli dobrze czujecie się w jej towarzystwie i czujecie, że o Was zadba, z pewnością wycieczka będzie o wiele bardziej udana.
  5. Warto pamiętać, że lokalne biura, które reklamują się m.in. w internecie dużo łatwiej sprawdzić, niż np hotelowych sprzedawców. Rezydenci często straszą, żeby z lokalnych biur nie korzystać, bo nie obejmuje Was wtedy ubezpieczenie, powrót z Luksoru czy Kairu jest tylko za dopłatą, w przeciwnym razie zostawiamy Was w danym mieście i musicie wracać na własną rękę (sic!). A przecież gdyby takie sytuacje miały miejsce byłoby pełno komentarzy od turystów w internecie. Gorzej ma się sytuacja z hotelowymi sprzedawcami. Oni są już zwykle dużo bardziej anonimowi, zwłaszcza w sieci. Ostatnio polscy turyści, którzy byli z nami na tym samym statku, ale kupili wycieczkę właśnie na plaży, byli zapewniani, że podczas rejsu na Utopię zarówno na statku, jak i na wyspie jest otwarty bar z alkoholem. Ich zaskoczenie kiedy się okazało, że alkoholu na wycieczce nie ma, a na samej wyspie nie ma nawet wody do picia było ogromne. Jeszcze bardziej zawiedzeni byli rosyjscy turyści, którzy kupując wycieczkę na plaży byli zapewniani, że z dwupokładowego statku na wyspę dopływają trzymając się delfinów…

Myślę, że nam wszystkim zależy na tym, by zaoferować turystom jak najwyższą jakość. Nic nie jest lepszą reklamą niż zadowolony klient. Dlatego naprawdę dbamy o Was jak tylko możemy. Nie tylko ja, współpracując z El Sahel Travel, ale i moje koleżanki mieszkające w Hurghadzie i oferujące wycieczki fakultatywne. I z pewnością wszystkie jednogłośnie życzymy, aby Wasze wakacje w Egipcie były niesamowicie udane!

Wycieczki z Hurghady

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Dodaj komentarz