Egipt to jeden z najpopularniejszych krajów turystycznych. Każdego roku pojawiają się w nim miliony turystów, którzy chcą poczuć na sobie mocne słońce, bawić na plażach oraz zwiedzać starożytne zabytki. Jeśli nie masz ochoty na wycieczkę zorganizowaną, w takim przypadku możesz polecieć tak w każdej chwili samodzielnie. Gdzie znaleźć połączenia w dobrych cenach?

Loty do Egiptu – gdzie się udać?

W Polsce bardzo popularne są wycieczki do Hurgady, jednak nie jest to jedyny kurort, w którym można wspaniale odpocząć. Warto odwiedzić również Sharm el-Sheikh, położony w południowej części półwyspu Synaj. Według branży turystycznej, miasto jest jednym z najlepszych kurortów Egiptu. Można tam uprawiać sporty wodne, podziwiać ogrody koralowców, odwiedzać miejsca historyczno-krajoznawcze w pobliskim Parku Narodowym Świętej Katarzyny czy też po prostu wylegiwać się na plaży. Choć loty do Egiptu nie należą do najtańszych, jest pewien sposób, aby nabyć je w atrakcyjnej cenie. Bilety do Sharm el-Sheikh znajdziesz za pośrednictwem strony Flyhacks.pl, która pozwala na określenie ceny, jak Cie interesuje, a następnie powiadomienie, gdy w ofertach przewoźników pojawią się bilety w wybranym przedziale cenowym. Ponadto dzięki tej stronie możesz nabyć również inne bilety do Egiptu, np. do Kairu lub Hurgady. Warto więc skorzystać zniej podczas planowania wakacji!

O czym pamiętać przed wylotem?

Jeśli masz już bilety do Sharm el-Sheikh lub wybierasz się do innego rejonu Egiptu, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Szczyt sezonu turystycznego w kraju nad Nilem przypada na miesiące od listopada do lutego. Od marca do października panują duże upały, kiedy temperatura rzadko kiedy spada poniżej 28°C, więc zabierz cienkie, przewiewne ubrania. Jest to kraj islamski, więc ramiona i nogi powinny być zakryte. Nie wolno fotografować obiektów wojskowych, rezydencji dostojników państwowych, a także mostów i portów.

Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP posługujący się paszportem zwykłym może przed przyjazdem do Egiptu ubiegać się o wizę w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym lub otrzymać ją na lotnisku w Egipcie. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Paszport, którym się jedzie, powinien posiadać co najmniej 6-miesięczną ważność.

Gdy planujemy loty do Egiptu, nie musimy się przed nimi szczepić – jednak na miejscu należy pamiętać, aby często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie myć owoce i warzywa przed spożyciem. Miejscowa waluta to funt egipski, dzielący się na sto piastrów. Ile należy jej zabrać – zależy to od tego, jakiego rodzaju aktywności będzie się uprawiać. Dzięki licznym stronom turystycznym w sieci można obliczyć potencjalne wydatki na miejscu.

Autor: flyhaks.pl

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Sandra

    Witaj kochana. Czytam i czytam twojego bloga i przestać nie mogę. Może to dlatego, że zaczynam być w podobnej sytuacji do twojej…Ale o tym może kiedyś porozmawiamy :)! Zarejestrowałam się na stronie flyhacks i zrobiłam limit na bilety w dwie strony na 1800 zł. Obstawiam, że to pewnie bardzo mało, ponieważ jak sprawdzam normalnie loty to koszty wynoszą około 3 tysięcy… Czy możesz mi powiedzieć jak długo Ty czekałaś na bilety? I czy udało Ci się je dostać w normalnej cenie? Pytam, bo nie wiem czy mam mieć nadzieje, zbierać więcej kasy czy wykupić po prostu z biura podróży wycieczkę, żeby mieć tańsze bilety. Pozdrawiam

Dodaj komentarz