Każdego roku tysiące rodziców posiadających małe dzieci stają przed poważnym dylematem: czy skusić się na wymarzone wakacje w Egipcie kosztem pewnych niedogodności związanych z podróżą i wypoczynkiem z małym dzieckiem czy też zrezygnować z wyjazdu dla dobra swojej pociechy i odłożyć pragnienie wypoczynku w czasie, nawet o kilka lat. Pokutujące błędnie przekonanie, że podróż z najmłodszym członkiem rodziny będzie samym pasmem problemów i udręk, które napotkamy na każdym etapie wakacji w Egipcie skutecznie zniechęca do zakupu wycieczki. Należy jednak pamiętać, że podczas samej podróży jak i późniejszego wypoczynku w hotelu przysługuje nam szereg korzyści i udogodnień, które bez wątpienia wpływają na jakość odpoczynku.

Pierwsze pozytywy czekają już na samym lotnisku. Każdy rodzic z małym dzieckiem posiada absolutne pierwszeństwo przy odprawie biletowo-bagażowej przy stanowisku check-in. Nie trzeba zatem pojawiać się na lotnisku dużo wcześniej niż wyznaczona godzina i zajmować miejsce w długiej kolejce. Po przybyciu na lotnisko, można od razu ominąć oczekujących turystów, podejść do odpowiedniego stanowiska, nadać bagaż i odprawić się na wycieczkę do Egiptu.

Kolejnym ułatwieniem przygotowanym przez linie lotnicze jest możliwość bezpłatnego przewozu wózka dziecięcego. Oczywiście, z uwagi na swoje czasem duże rozmiary może być on transportowany wyłącznie w luku bagażowym. Odprawa tego typu bagażu niestandardowego odbywa się analogicznie do odprawy tradycyjnego bagażu rejestrowanego z tym zastrzeżeniem, że po zaopatrzeniu w przywieszkę nie jest od razu zdawany przy stanowisku check-in, wręcz przeciwnie, wózek należy oddać dopiero w momencie bezpośredniego wejścia na pokład samolotu (analogicznie w miejscu docelowym, wózek jest wydawany zaraz po lądowaniu). Podobna procedura dotyczy fotelików dziecięcych oraz nosidełek plastikowych, które również mogą być przewożone jedynie w lukach bagażowych.

Kolejnym ważnym udogodnieniem jest możliwość przewinięcia bądź nakarmienia dziecka w specjalnie do tego przygotowanych strefach, pokojach zlokalizowanych w różnych miejscach na lotnisku. Gwarancja intymności i perspektywa poruszania się po lotnisku z wózkiem lub nosidełkiem z pewnością sprawia, że podróż z dzieckiem staje się bardziej komfortowa i nie nastręcza większych problemów. Warto również wspomnieć o istotnej kwestii, która niejednokrotnie spędza sen z powiek rodzicom planującym wakacje w Egipcie. Co z pokarmem dla dzieci? Absolutnie nie można kierować się w tym przypadku limitami przewozu obowiązującymi osoby dorosłe, które pozwalają na przewóz artykułów żywnościowych w pojemnikach o pojemności do 100 ml. W przypadku dzieci i niemowląt limit ten został zniesiony i aktualnie nie ma żadnych ograniczeń w przewozie. W związku z tym na lotnisko można zabrać ze sobą pokarm w pojemniku powyżej 100 ml i w ilości większej niż mieści się w torebce o pojemności 1L. wszystkie wymienione wyżej udogodnienia skupiają się jak do tej pory jedynie na podróży, jednak nie mniejsze korzyści czekają rodziny z dziećmi w hotelach w Egipcie.

Po przybyciu do miejsca docelowego z pewnością zostaniemy mile zaskoczeni jakością infrastruktury i wypracowanymi przez hotele praktykami gwarantującymi udany wypoczynek w Egipcie. Hotele przygotowują liczne udogodnienia poczynając od osobnego łóżeczka wstawianego na prośbę rodziców do pokoju, przez specjalne menu w restauracji, foteliki przystosowane do karmienia najmłodszych gości, kończąc na możliwości wypożyczenia wózka spacerowego, wynajęcia opiekunki i specjalnie przygotowanych programach animacyjnych.

Oczywiście zakres udogodnień zależy również od wieku dzieci, niemniej jednak abstrahując od tego czynnika, z dużą dozą pewności można stwierdzić, że wymarzone wakacje w Egipcie nie muszą być drogą przez mękę w warunkach urągających zarówno rodzicom jak i dziecku. Dzisiaj wszystkie podmioty uczestniczące w pakietowaniu wycieczek do Egiptu, jak biura podróży, linie lotnicze czy hotele biorą sobie za cel umożliwienie jak najbardziej komfortowego wypoczynku rodzinom z małymi dziećmi i ten segment klientów stanowi jednocześnie priorytet i wyzwanie do dalszego rozwoju oferty.

Autor: Tomasz Nowik Travelzone.pl

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Dodaj komentarz