Może się już zastanawialiście czy warto uczyć się języka arabskiego. Przecież w dzisiejszych czasach i tak prawie wszyscy znają język angielski, więc dogadać się można. Poza tym te wszystkie robaczki żeby zapamiętać, rozpoznać w każdym łączeniu (litery alfabetu arabskiego zmieniają kszałt łącząc się w słowa), to musi być bardzo ciężka praca. Do najłatwiejszych języków arabski z pewnością nie należy, ale naprawdę warto się go uczyć. Zerknijcie na podane poniżej powody.

Jako, że ten blog jest czytany w dużej mierze przez kobiety w związkach mieszanych zacznę od tego, że:

1. Znajomość języka arabskiego jest niezwykle przydatna, gdy nasz partner jest Arabem.

Nie da się wszystkiego dokładnie przetłumaczyć. Pewne zwroty zwyczajnie muszą być powiedziane w danym języku by miały ten wydźwięk, który chcemy im nadać. Mieszkając w Egipcie już kilka lat, bardzo często zdarza mi się wplatać takie arabskojęzyczne zwroty do rozmów z mamą, czy polskimi przyjaciółmi. No jak takie „yani” przetłumaczyć?

Do dnia dzisiejszego mam przed oczami mojego męża śmiejącego się w głos, słuchając tłumaczki języka arabskiego z Warszawy. Arabistka, żona Egipcjanina, tłumaczyła nasze dokumenty do ślubu. Mój małżonek powiedział wtedy, że język arabski ma bardzo specyficzną wymowę, często podwójne dno, którego nie sposób zachować tłumacząc. Myślę, że w każdym języku tak jest w pewnym stopniu. Tym niemniej jednak widząc jak mój mąż reaguje słysząc swój ojczysty język z ust Polki postanowiłam, że muszę opanować go kiedyś do perfekcji.

Dodatkowo:

2. Najbliższa rodzina arabskiego męża często w stopniu komunikatywnym zna jedynie język arabski.

Moja teściowa należy do tego zacnego grona. Nie powiem czasem to jest z pewnością przyjemne by nie rozumieć co teściowa mówi ;) Ale jak czegoś nie będziemy chciały zrozumieć to nawet jak rozumiemy nie musimy się do tego przyznawać.

Warto jednak mieć na uwadze, że nawet gdy nasz partner nie jest Arabem. I wcale nie mamy zamiaru wychodzić za mąż za Egipcjanina, Saudyjczyka czy Marokańczyka w przyszłości, nauka arabskiego jest wciąż bardzo dobrą decyzją.
Dlaczego? Dlatego że:

3. Język arabski jest piątym najczęściej używanym językiem na świecie.

4. Język arabski jest językiem islamu.

5. W krajach zachodu jest bardzo duży popyt na osoby znające język arabski, a niewielka podaż .

6. Kraje arabskojęzyczne są szybko rozwijącym się rynkiem.

7. Arabskojęzyczny świat ma bogate dziedzictwo kulturowe.

A tak w ogóle to polskiego też się ludzie powinni uczyć. Warto ;)

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Intoseo

    Trochę mało konkretów. Czy znając perfekcyjnie język arabski faktycznie otwiera nam się jakaś droga kariery?

    1. asdf

      Droga kariery żony muzułmanina. Inna droga nie.

Dodaj komentarz