• Post category:Egipt Zdjęcia
 • Post comments:7 komentarzy
 • Post last modified:25 marca, 2022
 • Reading time:14 mins read

Miasto Hurghada to nie tylko turystyczny kurort, ale też niesamowicie interesujące boczne uliczki, gdzie można zobaczyć odrobinę codziennego egipskiego życia, tak bardzo różnego od tego, co obserwujemy na co dzień w Europie. Spacer po Hurghadzie to okazja na zrobienie wielu interesujących ujęć. To, co można zobaczyć gołym okiem bywa jeszcze bardziej zaskakujące, ale zwykle nie ma czasu na złapanie danej sytuacji w obiektywie. Mam nadzieję, że dzięki poniższym zdjęciom choć odrobinę poznacie Hurghadę i egipskie, pozahotelowe, życie.

Zdjęcia z souqu na Daharze – targ na Daharze

Souk (targ warzywno- owocowy) znajduje się na starej dzielnicy Hurghady, na Daharze. Odnoszę wrażenie, że jak mówię naszym turystom, że na zwiedzaniu Hurghady będziemy na targu warzywno-owocowym to wiele osób nie do końca widzi w tym sens. A to właśnie m.in. w tym miejscu można poczuć lokalny klimat.

Na ulicach Hurghady…

Całe rodziny na motorze, mężczyźni siedzący na przyczepach by trzymać przewożony towar i dzieci wskakujące na przejeżdżające pickup’y , widział pewnie każdy kto wychylił głowę poza hotelową bramę.

Na targu rybnym

Ulice Hurghady przygotowane na urodziny proroka Mohameda

Stocznia w Hurghadzie

Sklepy mięsne w Hurghadzie

Zdjęcia z Sherry Street

Polka w Egipcie

Od sierpnia 2011 mieszkam w Egipcie, który wciąż potrafi mnie zaskoczyć, o czym chętnie piszę. Współpracuję z biurem podróży oferującym wycieczki fakulatatywne z Hurghady i Marsa Alam - El Sahel Travel. Jestem mamą dwóch półegipskich synów, byłą żoną Egipcjanina.

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Krystyna M.

  Widać, że miasto tętni życiem – i tak powinno być 🙂 Na takim targu chętnie robiłabym zakupy! Wszystkiego w bród! Może kiedyś się uda 🙂 Dziękuje za ciekawy wpis i możliwość zwidzenia odległego miejsca!

 2. Patrycja Czubak

  To jakby inny świat, choć ten sam.

 3. Tomek P.

  Dotychczas myślałem, że w tym centrum turystycznym jest trochę bardziej nowocześnie 😀

 4. Świetne zdjęcia pokazujące rzeczywiste życie mieszkańców miasta oraz ich pomysłowość do wykorzystywania środków transportu w sposób maksymalny.

  1. Przemko

   Na poczcie nie mieli pocztówek , chłopak w aptece (na pewno nie mgr farmacji) dał mi na ból gardła syrop i… antybiotyk , a jedyny przejaw przemocy, jaki widziałem, to dziewczynka okładająca (dość mocno ) mniejszą dziewczynkę, więc jej pokazałem palcem, że tak nie wolno – ale później pomyślałem sobie, że może wtrącać się też nie wolno, a tym bardziej w stosunku do płci wprost przeciwnej.

 5. Magda

  Super zdjęcia! Nieraz zastanawiałam się jak wygląda to miasto 🙂

Dodaj komentarz